PROJEKT "KOMPETENTNE I KREATYWNE DZIECIAKI W GMINIE HALINÓW"

Szkoła Podstawowa wchodząca w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzezinach uzyskało dofinansowanie na realizację projektu pn. „Kompetentne i kreatywne dzieciaki w Gminie Halinów. Wsparcie uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Brzezinach, Chobie i Cisiu ”.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, realizowany w ramach Działania 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci
i młodzieży, 10.1.4 Edukacja przedszkolna.
Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych i cyfrowych oraz umiejętności i postaw przydatnych i ułatwiających w przyszłości funkcjonowanie na rynku pracy przez 216 uczniów z 3 szkół podstawowych z obszaru wiejskiego Gminy Halinów poprzez realizację do XII.2023 r. programu wsparcia obejmującego realizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów, kursów dla nauczycieli a także doposażenie szkół w nowoczesne narzędzia do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz narzędzia TIK.
W ramach projektu realizowane będą:
⦁ dodatkowe zajęcia dla dzieci,
⦁ szkolenia dla nauczycieli,
⦁ doposażenie szkół w narzędzia, które pomogą w nauce przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Wartość projektu: 470 609,73 zł
Wysokość dofinansowania: 423 544,73 zł