,,Nauczyciel Narodu” – zajęcia poświęcone Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Sługi Bożego księdza Stefana kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Polski, dnia 06.09.2021r. uczniowie klasy 6 wraz z nauczycielkami Panią Edytą Radomską oraz Panią Anną Zarębską wybrali się na wycieczkę do pobliskiej Biblioteki Publicznej w Duchnowie na zajęcia opowiadające o kardynale. Poprowadziła je Pani Iwona Czarcińska pracownik Instytutu Prymasowskiego Stefana  Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Pani Czarcińska osobiście znała  Prymasa i była autentycznym świadkiem wydarzeń, które miały miejsce wokół jego osoby. Podzieliła się  osobistymi wspomnieniami, anegdotami o życiu duchownego. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć wystawę obrazującą życie i duszpasterską drogę księdza, jego  udział  w życiu kościoła powszechnego. Lekcja o wartościach, którą tego dnia odbyli uczniowie na długo pozostanie w ich pamięci.

Anna Zarębska