Jak aktorzy! Uczył nas prof. Stanisław Górka.

   Żeby zostać dobrym sportowcem i mieć osiągnięcia trzeba codziennie trenować.
A co robić, aby mieć wyniki w nauce? Ćwiczyć!
   Dlatego uczniowie, chociaż z oporami, uczą się na pamięć wierszy i fragmentów prozy. Biorą udział w dyktandach, i już są pierwsi szkolni liderzy. To uczniowie z VI klasy.
      Aby ćwiczyć ładne mówienie, publiczne wystąpienia, uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie oratorskim. Trudność polegała na napisaniu pożegnania klasy VIII a potem zaprezentowanie się przed publicznością. Uczniowie pracują od pierwszych dni września nad wymową trudnych wyrazów i zdań np.: I cóż że ze Szwecji lub Winywidalizowaliśmy się z
rozentuzjazmowanego tłumu itp. Poprawiają dykcję, by właściwie wymawiać głoski i akcentować wyrazy. Choć konkurs nie należał do najłatwiejszych, uczniowie klasy VI i VII dali się poznać z dobrej strony.
   Niektórzy uczniowie polubili już obowiązkowe pisanie piórem, uwierzyli, że mogą się nauczyć ładnie pisać. Temu też służy jutrzejszy szkolny konkurs kaligrafii.

Dziś uczniowie uczyli się aktorstwa!

Najpierw wysłuchali Spowiedzi Jacka Soplicy z Pana Tadeusza Adama Mickiewicza w mistrzowskim wykonaniu a potem sami zaprezentowali fragmenty tekstów z pamięci: Inwokację z Pana Tadeusza i fragment Syzyfowych prac Stefana Żeromskiego. Poznali także kilka sposobów zapanowania nad egzaminacyjnym stresem.

Po spotkaniu z prof. PWST w Warszawie Stanisławem Górką, który aktorów uczył emisji głosu, wielu uczniów prosiło o warsztaty teatralne… a może nawet zajęcia teatralne, aby na deskach wyremontowanej sali gimnastycznej w Brzezinach wystawić prawdziwą sztukę.

Opracowały: Hanna Sekulska i Małgorzata Kupiszewska