Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem”.

Kornel Makuszyński

Dnia 11stycznia 2024 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie” Urodziny u Kopciuszka”, które przygotowali uczniowie z klasy  4SP. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Uczniowie udowodnili, że znają alfabet i odgadywali jakie postacie brały udział w przedstawieniu. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie: „że zawsze będą szanować książki”, a pani bibliotekarka tomem „Baśni” H.Ch. Andersena dokonała pasowania na czytelnika, każdego
z uczniów. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy ufundowane przez Dyrekcję ZSP w Brzezinach, zakładki wykonane przez uczniów klasy szóstej
i książeczki ”Wnuczka Antykwariusza”.