Wycieczkę do Lublina

W dniach 15-16 czerwca 2023 uczniowie z klas 6,7,8 wybrali się wraz z nauczycielami: p. Anną Zarębską, p. Marianną Floriańczyk i p. Pawłem Białym na dwudniową wycieczkę do Lublina i na Roztocze. Pierwszego dnia uczniowie spacerowali z przewodnikiem trasą wiodąca do najciekawszych zabytków lubelskiego Starego Miasta. Mieli także okazję zwiedzić niemiecki obóz koncentracyjny KL Lublin Majdanek. Uczniowie zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu. Miejscem noclegu był obiekt wypoczynkowy ,,Leśne Duchy” w Zwierzyńcu. Do dyspozycji uczniów był basen, balia kąpielowa, plac zabaw. Wieczorem młodzież bawiła się przy ognisku, śmiechu i radości nie było końca. Następnego dnia po pysznym śniadaniu wyruszyli do Suśca. Piesza wycieczka niebieskim szlakiem „Szumów” przez Rezerwat nad Tanwią pozwoliła im podziwiać piękno przyrody i dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Wycieczka sprawiła wszystkim dużo radości, uczniowie zobaczyli wiele zabytków i obcowali w otoczeniu wspaniałej przyrody. Wspólne ognisko i zabawy pozwoliły jeszcze bardziej zacieśnić więzy koleżeńskie.

Anna Zarębska