Misjonarz z Bukanga w Afryce odwiedził naszą szkołę.

19 czerwca naszą szkołę odwiedził nietypowy gość - ksiądz Maciej Oparka, misjonarz z Tanzanii.

Obecnie pracuje w Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga w Diecezji Musoma. Jest Kapelanem Domu Formacyjnego Sióstr Dobrych Samarytanek i Sierocińca.

Misjonarzem został w 2005r. W czasie spotkania Ksiądz opowiadał o codziennym życiu mieszkańców Afryki, zwyczajach, jakie tam panują i tym, czym zajmują się misjonarze.

Uczniowie z chęcią zadawali pytania. Tanzańczykom najbardziej doskwiera bieda i brak wody. Problemem jest też utrudniony dostęp do edukacji i służby zdrowia.

Spotkanie zakończyło tegoroczne działania Szkolnego Wolontariatu wspierające Dom Dziecka w Bukanga. Kupiliśmy owce i kury dzieciom z Afryki oraz wsparliśmy projekty Księdza i Siostry Rut, która zarządza Centrum i współpracuje z Księdzem Maciejem.

Koordynatorzy:

Mariola Rudnik i Anna Zarębska