Święto Babci i Dziadka

10 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Święto Babci i Dziadka.

BABCIA i DZIADEK to słowa, które kojarzą się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia – co Oni. Dlatego dziękując - zaprosiliśmy drogie Babcie i drogich Dziadków - na „muzyczne co nieco” przygotowane przez dzieci i młodzież z naszej szkolnej rodziny.

Koncert brawurowo poprowadzili Alicja Skolimowska i Michał Świderski.

Potem fantastycznie zaprezentowały się nasze przedszkolaki i dzieci z klas 0 a i 0 b śpiewając. tańcząc . recytując w podziękowaniu za opiekuńczość, pracowitość i poświęcenie Babć i Dziadków.

Następnie serdeczne i szczere życzenia zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, wielu łask bożych na kolejne dni życia wszystkim Seniorom życzyli uczniowie klas I - III. Klasa 2b świetnie zaprezentowała się wyśpiewując piosenkę H. Kunickiej ” Orkiestry dęte” . Klasa pierwsza zatańczyła układ do piosenki ,, Babcia tu jest i patrzy na mnie”. Klasa 2a zachwyciła melodyjnym wykonaniem ,,Piosenki dla babci i dziadka”. Występ uczniów klasy III z ,, Konikiem na biegunach” był ucztą dla uszu i oczu. bo trzecioklasiści w kapeluszach kowbojskich i na bujanych konikach zabłysnęli talentami wokalnymi i aktorskimi.

Potem kolejno poszczególne klasy porywały publiczność do wspólnego śpiewania. Klasa czwarta zaprosiła do wspólnego malowania świata ( ,,Pomaluj mój świat”). klasa piąta zachęciła do słodkich podbojów miłosnych ( ,, Słodycze”). a klasa 6 przeniosła szanowną widownię autostopem w świat wspomnień.( „ Autostop”). W podziękowaniu za serce i trud uczennice klasy siódmej wykonały ,,Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”.

Słuchaczy ujęły też solistki: Tosia Romanowska. która zaśpiewała „ Moje serce to jest muzyk” z repertuaru Ewy Bem oraz Alicja Skolimowska. która zmierzyła się z utworem do słów poetki Wisławy Szymborskiej ,,Nic dwa razy się nie zdarza”. ”.

Na zakończenie szanowna widownia usłyszała przebój z musicalu "Mamma Mia" w mistrzowskim wykonaniu uczennic z klasy ósmej .

Na zaproszonych Gości czekały odświętnie nakryte stoły zastawione pysznymi, domowymi ciastami i herbatka oraz kawka zorganizowane przez naszych niezastąpionych Rodziców.