Pola Nadziei

,,Pola Nadziei”

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji ,,Pola Nadziei” zorganizowanej przez ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów z Warszawy. Jako czynni uczestnicy akcji otrzymaliśmy cebulki żonkili. Członkowie Szkolnego Wolontariatu sprzedali cebulki nauczycielom, rodzicom i kolegom. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby hospicjum w Warszawie.

Pola Nadziei to nie tylko wkład w pomoc bardzo chorym, ale także w budowanie cywilizacji nadziei, miłości i pokoju. Zadaniem kampanii jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących.

Pola Nadziei są programem stworzonym przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. W 1998 roku MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do tej uroczystości, a mając za patronkę Marię Skłodowską Curie, Organizacja postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów. Kraków został wybrany, jako miejsce polskiej edycji „Pól Nadziei”, ponieważ w tym mieście powstało pierwsze w kraju hospicjum – Hospicjum św. Łazarza.

Anna Zarębska