Wycieczka do Wrocławia i Gór Stołowych

W dniach 4-6 maja 2022r. odbyła się długo wyczekiwana. Uczestniczyli w niej uczniowie klas VI, VII i VIII pod opieką wychowawczyń: Pani Ani Wiesner, Pani Ani Łapińskiej oraz Pani Ani Zarębskiej. Początek wycieczki miał miejsce we Wrocławiu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. Stare Miasto, ratusz, gmach Biblioteki Ossolinemum oraz barwne kamieniczki. Niezapominanie wrażenie zrobił obraz Wojciecha Kossaka oraz Jana Styki ,,Panorama Racławicka”. Ogrom i skala przedsięwzięcia zaparła niejednemu uczniowi dech w piersiach. Drugiego dnia wycieczkowicze wyruszyli w kierunku Gór Stołowych. Odbyli trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku w Rezerwacie Błędnych Skał – m.in.labirynt szczelin i zaułków. Podziwiali panoramę z najwyższego szczytu Gór Stołowych -  Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.), poznali przepiękne formy skalne jak np. Wielbłąd, Fotel Pradziada, głęboka rozpadlina Piekiełko. W drodze powrotnej do pensjonatu odwiedzili Wambierzyce, gdzie zwiedzali Sanktuarium matki Boskiej Wambierzyckiej Królowej Rodzin oraz muzeum ruchomych szopek. Trzeciego dnia odwiedzili największe pod względem liczby zwierząt i najstarsze ZOO w Polsce – Ogród Zoologiczny i Afrykarium we Wrocławiu. Afrykarium to perła Wrocławia, unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem ale i atrakcyjną lekcją historii i przyrody. Wrocław i Góry Stołowe to piękne i malownicze miejsca, które na długo pozostaną uczniom w pamięci.

Anna Łapińska, Anna Wiesner, Anna Zarębska