Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę.

Tego dnia na 3 i 4 lekcji uczniowie pod opieką nauczycieli wybrali się na spacer „w poszukiwaniu wiosny”. Wolontariat oraz samorząd uczniowski z pomocą rodziców zorganizował kiermasz ciast, cały dochód - 1360 zł został przekazany organizacji humanitarnej PAH (na potrzeby uchodźców wojennych).

Tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole nietypowe wydarzenie , Dzień bez plecaka”. Zacznijmy od tego, czym jest ten dzień, o którym obecnie tak głośno w szkołach. Jest to dzień wybrany przez szkolny samorząd, w którym uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaków i toreb. Nie oznacza to jednak, że z pustymi rękami, bo przybory i zeszyty szkolne w czymś trzeba przynieść. Tu kreatywność uczniów nie miała granic jako "plecak" posłużyła: walizka, reklamówka, skrzynka na narzędzia, kosz na śmieci…. Szaleństwu i uśmiechom nie było końca.

Dziękujemy rodzicom i uczniom za przygotowanie ciast na kiermasz, zaangażowanie i wspólną zabawę.

Anna Zarębska