Narodowe Czytanie - kl. 7 i kl. 8

„Ktoś, co sam serca w sobie nie pielęgnował, na próżno będzie o nie kołatał do innych”

Gabriela Zapolska

W tym roku Narodowe Czytanie przypadło w sobotę, dlatego uczniowie klasy siódmej i ósmej postanowili się włączyć w tę akcję w inny sposób. Pod kierunkiem polonistki Pani Anny Wiesner oraz czujnym okiem rodziców, nie tylko zgłębiali tajniki wybranych fragmentów utworu „Moralność Pani Dulskiej”, ale również przygotowywali słowniczek trudnych wyrazów, wykaz cytatów-drogowskazów oraz projektowali notatkę biograficzną. Zwieńczeniem rodzinnego czytania były poniedziałkowe lekcje języka polskiego.  Zaangażowanie oraz kreatywność rodziców i uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania. Jednak czytanie nie tylko łączy pokolenia, ale również sprzyja integracji klasy.

Opis 1)Czytanie w klasie VII.

2) Poznajemy życiorys.

3) Prezentujemy cytaty.