Pasowanie na czytelnika - kl.1

8 marca wyjątkowymi  gośćmi szkolnej biblioteki byli uczniowie kl. 1. Tego dnia mieli oni okazję dokładnie zapoznać się z tym szczególnym miejscem w szkole. Po dyskusji na temat książek znajdujących się w bibliotece dzieci mogły wykazać się swoją znajomością alfabetu i pochwalić umiejętnością czytania. W nagrodę za bardzo dobrą wiedzę i przygotowanie uczniowie zostali uroczyście pasowani na czytelników, a zamiłowanie do czytania zapewni im magiczna różdżka Harrego Pottera, która rozsiewała wokół swoje książkowe czary. Każdy uczeń miał okazję do przejrzenia księgozbioru biblioteki i wypożyczenia ciekawej lektury. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały w prezencie Wyprawki Czytelnicze przygotowane w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanego ze środków MKiDN.

Mamy nadzieję, że ta wizyta zachęci dzieci do czytania, ponieważ przy wszystkich oczywistych zaletach tej czynności najważniejszą jest ta, że CZYTANIE DAJE SZCZĘŚCIE.