Dzień Misia w Biedronkach

25 listopada w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia! Pluszowego misia lubią zarówno dzieci, jak i dorośli. Dzieci przytulają się do swoich pluszaków, jest to też niezastąpiony atrybut przy zasypianiu. Miś jest lubiany niezależnie od koloru i wielkości, bo najważniejsze jest to, żeby był puchaty i mięciutki. Z powodu pandemii przedszkolaki nie mogły przynieść swoich misiów, ale towarzyszyły im zalaminowane zdjęcia swoich ulubieńców. Dzieci zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły jak maja na imię i jak wyglądają. Następnie wspólnie z panią dzieci tańczyły ze swoimi pluszakami przy misiowych przebojach. Wykonaliśmy kreatywny portret misia z talerzyka papierowego i wyklejaliśmy misie plasteliną. To tylko niektóre zadania, jakie miały do wykonania dzieci. „Biedronki” nie zapomniały także, że jest to święto Misia Pysia, ich przyjaciela z misiowego czytelniczego projektu i z tej okazji wyrecytowały misiowi wierszyk i zaśpiewały mu „100 lat”! Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na pluszowe misie nie przemija. Uwieńczeniem obchodów Dnia Misia i ciekawą atrakcją była przygotowana foto budka misiowa, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.

Marta Szcześniak