Dzielne przedszkolaki

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią przedszkolaki pracują pełną parą, tyle, że w domowym zaciszu. Codziennie Panie wychowawczynie wysyłają materiały potrzebne do pracy, są w stałym kontakcie z rodzicami, pomagają, wspierają i nadzorują domową pracę.

W tygodniu od 30.03- 3.04.2020 przedszkolaki dowiedziały się, jakie prace wykonywane są w ogrodzie po zimie. Poznały pierwsze wiosenne kwiaty. Zapoznały się z pracą ogrodnika. Z pomocą rodziców wykonały doświadczenie: założyły uprawę fasoli.

W tygodniu pomiędzy 6.04- 10.04 2020 dzieci poznały zwierzęta hodowlane. Dowiedziały się jak nazywają się pomieszczenia, w których mieszkają, co lubią jeść, jak wyglądają  ich młode, jakie korzyści mamy z ich hodowli. Temat ten był pomysłem do wykonania pracy plastycznej: powstawały krówki z rączki umoczonej w farbie, kotki z rolki po papierze toaletowym.

Pomiędzy 13.04- 17.04.2020r. przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki zapoznały się z obrzędami, tradycjami, zwyczajami świątecznymi. Miały okazję poznać tradycyjne metody ozdabiania pisanek i kraszanek, nauczyły się piosenek o tematyce bliskiej zagadnieniu. Z pomocą rodziców dzieci przygotowały ozdoby wielkanocne zdobiące ich domy w czasie Świąt Wielkiej Nocy.

W tygodniu 20.04- 24.04 2020 r. realizowane były tematy związane z ekologią. Dzieci rozwijały zainteresowania przyrodą, uświadomiły sobie potrzebę ochrony środowiska naturalnego. Nauczyły się właściwej segregacji śmieci, poznały słowo ,,recykling”. Dodatkowo wykonały żółwika z butelki pet.

Brawo przedszkolaki!!!