,,Andrzeju, Andrzeju…dobrą wróżbę daj...” – zabawa w przedszkolu

"Andrzejki", to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie: co i kogo czeka w przyszłości? Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie “Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. W naszym przedszkolu, tradycją ubiegłych lat, również w tym roku, świętowaliśmy "Andrzejki". Wszystkie przedszkolaki miały okazję  "zajrzeć" w przyszłość, sprawdzić, co je czeka. Dzieci przelewały wosk przez dziurkę od klucza pod opieką Pań i starały się z jego kształtu odczytać, co jest Im pisane. Dzięki zabawie w przekłuwanie baloników, dowiedziały się, kim zostaną jak będą  dorosłe. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnych zabaw, takich jak ustawiane bucików, czy nakuwanie serduszka z imionami "przyszłej żony" lub "przyszłego męża". Na zakończenie, każde dziecko otrzymało dyplom za udział w zabawie andrzejkowej. Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże... Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.