Teatr Guliwer i ruchoma szopka

Dnia 10 stycznia 2014 roku, uczniowie z klasy I i III, pod opieką Pani Marioli Rudnik i Pani Renaty Chełstowskiej, wybrali się do teatru Guliwer na przedstawienie „Tajemnica Wigiljna”.

Tematem spektaklu jest odwieczna walka dobra ze złem. Główny bohater Jan Niebieski -artysta, muzyk, który pięknie potrafi “Niebo” rozśpiewać- spotyka w dzień Wigilii Anioły, które schodzą z nieba by przywrócić na ziemi ład w postaci pięknej pogody– rozgwieżdżonego nieba. Widownia zostaje wciągnięta w spektakl pomagając aniołom przy rozstawianiu namiotu– nieba. Anioły wracają do nieba z jednym wyjątkiem. Na ziemi zostaje Anioł Stróż głównego bohatera  Jana Niebieskiego, który chce poznać ludzi i przeżyć święta na ziemi. Z tego spotkania dwójki bohaterów wyniknie wiele nieporozumień i komicznych scen – inne są zwyczaje na ziemi a inne w niebie. W rezultacie tych nieporozumień Anioł musi wracać do Nieba a do głównego bohatera, po jego duszę przychodzi Diabeł i Śmierć. I w tym momencie do głosu dochodzi publiczność– wypowiadając magiczne zaklęcie ratuje bohatera z opresji.

Dzieciom bardzo podobała się ta historia opowiedziana interesująco przez aktorów. Nie zabrakło śpiewania  piosenek i znanych kolęd, a przybycie Świętego Mikołaja było miłym akcentem, który zakończył spektakl.

Po przedstawieniu uczniowie pojechali obejrzeć ruchomą szopkę przy ulicy Miodowej u ojców Kapucynów.

Wycieczka była bardzo udana.