Wycieczka do Zamku Królewskiego i Manufaktury Cukierków

Dnia 11 kwietnia 2013 roku uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy 1 i 3 pod opieką swoich wychowawczyń: Pani Katarzyny Morawskiej, pani Hanny Mróz i pani Elzbiety Główki, wzieli udział w wycieczce do Warszawy.

Pierwszym miejscem, gdzie skierowali swoje kroki był Zamek Królewski. Uczestniczyli tam w lekcji muzealnej pt. ”Pałac z 1001 nocy”.

Na Starym Mieście przywitali się z Warszawską Syrenką a następnie udali się do cukrowej krainy. W fabryce cukierków dzieci zobaczyły jak ręcznie produkowane są cukierki i lizaki. Powstają tam niezwykłe landrynki według unikalnej receptury opartej o technologię z XVII wieku.

Na zakończenie pokazu dzieci  otrzymały jeszcze ciepłe cukierki i słodkie upominki do domu.