Wycieczka do Muzeum Etnograficznego i na Stadion Narodowy

W lutym uczniowie klas 4-6 pod opieką pani Edyty Beczek i Marioli Rudnik wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Najpierw odwiedzili Muzeum Etnograficzne. Lekcja muzealna „ Opowieści bumerangu” przyniosła im wiele wiadomości o kulturze rdzennych mieszkańców Australii. Uczniowie podziwiali obrazy Aborygenów oraz prezentację przedstawiającą ich życie przez co poczuli się  jak Tomek z książki Alfreda Szklarskiego. Pani przewodnik snuła opowieść o krainie kangurów przeplatając ją baśniami z Krainy Snów, które tłumaczyły Aborygenom ich świat. Uczniowie poznali między innymi historię chłopca zamienionego w koalę za to, że zatrzymał dla siebie wodę i nie podzielił się nią z innymi. Na koniec każdy mógł rozwijać swoje talenty malując na szkle zwierzęta australijskie.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Trasa piłkarza wzbudziła wiele emocji. Uczniowie zasiedli na trybunach i robili falę, zajrzeli do szatni, pokoju kąpielowego oraz sali konferencyjnej.  Chłopcy rozmarzyli się i widzieli siebie na zielonej murawie stadionu za kilka lat.