Program edukacyjny w Cinema City : ”Królestwo zwierząt”.

4 grudnia 2012r. to dzień, który na długo utkwi w pamięci dzieci z naszej szkoły. W tym dniu dzieci z klas O-III, pod opieką pań uczestniczyły w wycieczce do kina.

Dzieci były bardzo zaskoczone wielkością ekranu i sali kinowej. W czasie trzygodzinnych zajęć omawiane były tematy z zakresu przystosowania się zwierząt do poszczególnych pór roku, zagrożeń ze strony człowieka dla środowiska naturalnego, ochrony gatunków zagrożonych, życia zwierząt  w wybranych ekosystemach oraz występujących pomiędzy nimi zależności. W czasie trwania programu przemierzyliśmy salę  muzyki, wyobraźni, 3D, inspiracji, ruchu i interaktywną.

Pobyt w kinie wzbogacił doświadczenia dzieci, uświadomił im, że ciemności kinowych nie należy się bać, a w sytuacjach trudnych zawsze można zwrócić się do opiekunów.