Dzień Strażaka w Biedronkach

04 maja 2021r. w grupie przedszkolnej "Biedronki" obchodziliśmy Dzień Strażaka. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych i innych niebezpiecznych wydarzeń. Poznaliśmy także atrybuty, które towarzyszą strażakom podczas pracy. Przedszkolaki z panią Asią przypominały numery alarmowe pod które należy dzwonić w razie zagrożenia. Dzieciom towarzyszyły zabawy ruchowe związane z pracą strażaka. A na koniec zajęć Biedronki mogły się przekonać jak ciężka jest praca strażaka i "ugasić pożar" w naszej sali przedszkolnej! Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, twierdząc, że w przyszłości chcą zostać strażakami i gasić pożary.