RECEPTA NA ZDROWIE” – LAPBOOK – konkurs szkolny

Cele konkursu:

1. Popularyzacja lapbooka jako atrakcyjnej i nowoczesnej formy w edukacji.

2. Podnoszenie świadomości dotyczącej zasad zdrowego stylu życia: odżywiania, ruchu, ,snu, bezpieczeństwa, unikania uzależnień, dbania o psychikę .

3. Kształtowanie wśród uczniów postaw sprzyjających wzmacnianiu zdrowia fizycznego i psychicznego własnego i innych ludzi.

4. Zmotywowanie uczniów do zmiany nawyków żywieniowych.

5. Promocja zdrowego żywienia, aktywnego stylu życia i bezpieczeństwa.

6. Zachęcenie uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji na wybrany temat.

7. Budzenie wrażliwości estetycznej.

Warunki konkursu:

1. Tematem lapbooka jest: „ Recepta na zdrowie”.

2. Lapbook można wykonać w grupie do 7 osób lub samodzielnie.

3. Każdy z uczestników konkursu ma za zadanie wykonać pracę tematyczną w

formie lapbooka . Należy w niej zamieścić treści związane ze zdrowym odżywianiem, aktywnością fizyczną i bezpieczeństwem. W lapbooku można również zamieścić opisy, zagadki lub inne prace pisemne.

4. Lapbook, czyli książka na kolanach jest rodzajem teczki tematycznej , w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone jak wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy, zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych

kształtach i na karteczkach.

Wskazówki do wykonania lapbooka znaleźć można na YouTube lub pod wskazanym linkiem:

5. Praca powinna być wykonana z trwałych materiałów, różnymi technikami i metodami w formie pisemnej oraz rysunkowej z zachowaniem konstrukcji lapbooka. Nie dopuszcza się prac wykonanych z materiałów sypkich.

6. Praca powinna być wykonana z papieru o dowolnych wymiarach.

7. Każdy z uczniów lub każda grupa może złożyć na konkurs jedną pracę.

Praca powinna zostać podpisana na odwrocie danymi osobowymi: imię i nazwisko autora pracy, klasa.

8. Prace złożone na konkurs przechodzą na własność Organizatora Konkursu.

Ocena prac oraz nagrody:

1. Prace konkursowe zostaną ocenione przez Komisję Konkursową.

2. Podczas oceny Komisja będzie zwracała uwagę na: samodzielność wykonania i wkład pracy, ciekawe ujęcie tematu, oryginalność, pomysłowość, zgodność z tematem i estetykę.

3. Przewidziane są nagrody.

Prace składamy do 18 kwietnia do koordynatorów.

Koordynatorzy konkursu:

Mariola Rudnik, Anna Zarębska