Wycieczka grup 0A i 0B do Muzeum Wojska Polskiego

31 stycznia 2020 r. grupy ''0”A i ''0”B wybrały się do Muzeum Wojska Polskiego.

Dzieci obejrzały różne eksponaty, między innymi: Armata Nadbrzeżna MU- 2- skonstruowana w pierwszej połowie lat 40 w ZSSR, Lufa Haubicy WZ- 1915 - skonstruowana w Rosji w 1915 r., Samochód Pływający BAW- skontruowany w latach 50 w ZSRR, Armata Przeciw Pancerna- skonstruowana w 1932r., Czołg produkcji niemieckiej T- 55AMS- zmodernizowany przez polski przemysł, Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy- ''Wołchow”, Ustawiacz Min- SUM- Kalina - skonstruowany w Polsce i w Niemczech w latach 80, Śmigłowiec Wielozadaniowy MI- 2P- skonstruowany w ZSRR, Czołg Średni- MK- 5- skonstruowany w Wielkiej Brytanii w 1943r., Powstańczy Samochód Pancerny- ''Kubuś” - skonstruowany w Warszawie w sierpniu 1944r., Samolot Szkolny PZL- 130- Orlik - prototyp wzniósł się w powietrze w 1984r., TANK- Samochód Pancerny- zbudowany w Lwowskich Warsztatach Kolejowych 1918r. i wiele innych eksponatów.

W dalszym programie wycieczki odbyły się warsztaty historyczne dotyczące:

- Legenda Stolicy Polski- (Gniezno, Kraków, Warszawa) - pogadanka

- Co to są Symbole Narodowe?- (godło- herb, hymn, flaga) - karta pracy

- Barwy Narodowe i ich znaczenie - pogadanka

- Postać bohatera Jana Henryka Dąbrowskiego 1755- 1818 - karta pracy i pogadanka.

Dzieci miały okazję przymierzyć mundury i czapki z okresu I i II Wojny Światowej.

Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego była bardzo ciekawą lekcją historii.